ПОВТОРНА СЕРТИФІКАЦІЯ

Мета повторного сертифікаційного аудиту – підтвердити  постійну  відповідність і результативність системи менеджменту в цілому, а також її постійну відповідність і придатність для сфери сертифікації. Повторний сертифікаційний аудит потрібно планувати і проводити для того, щоб оцінити постійне виконання всіх вимог відповідного стандарту на системи менеджменту або іншого нормативного  документа. Такий  аудит планується та проводиться своєчасно з метою забезпечення продовження сертифікації вчасно, до закінчення дії сертифікату.

Заходи з повторної сертифікації охоплюють аналіз звітів  попередніх наглядових аудитів та результативності системи менеджменту протягом останнього циклу сертифікації.

У ситуаціях, коли відбулись суттєві зміни в системи менеджменту, у клієнта або в контексті функціонування системи менеджменту (наприклад,  зміни  до  законодавства),  під  час  здійснення діяльності щодо повторного сертифікаційного аудиту може виникнути потреба у проведенні аудиту першого етапу.

Такі ситуації можуть виникнути в будь-який час протягом циклу сертифікації і  Органу з сертифікації систем менеджменту може знадобитись провести спеціальний аудит, який може складатися з одного або двох етапів.

Повторний сертифікаційний аудит охоплює аудит на місці і враховує:

  • ефективність системи менеджменту в цілому з урахуванням внутрішніх і зовнішніх змін та її постійної відповідності і придатності у сфері сертифікації;
  • продемонстроване виконання зобов’язань підтримувати результативність і поліпшувати систему менеджменту для того, щоб удосконалювати усі показники;
  • ефективність системи менеджменту стосовно досягнення сертифікованим  клієнтом  цілей  та запланованих результатів відповідної системи менеджменту.

Для будь-яких суттєвих невідповідностей Орган з сертифікації систем менеджменту визначає терміни для коригування та коригувальних дій. Такі дії повинні бути впроваджені та перевірені до закінчення дії сертифікації.

Якщо заходи з повторної сертифікації успішно завершено до дати завершення існуючої сертифікації, дата завершення нової сертифікації може  ґрунтуватись на даті завершення чинної сертифікації.  Дата  видання на  новому  сертифікаті однакова або пізнішою ніж дата рішення щодо повторної сертифікації.

Якщо Орган з сертифікації систем менеджменту не завершив аудит повторної сертифікації або Орган з сертифікації систем менеджменту не  має  можливості  перевірити  впровадження  коригувань  та  коригувальних  дій  щодо  будь-яких суттєвих  невідповідностей до дати завершення сертифікації, повторна сертифікація не  повинна  бути  рекомендована  та  дія  сертифікації  не  повинна  бути  подовжена.  Клієнт  проінформований про таке рішення, а також про його наслідки.

Після закінчення дії сертифікації Орган з сертифікації систем менеджменту може поновити сертифікацію в термін до 6 місяців за умови завершення всіх заходів з повторної сертифікації, в іншому випадку необхідно провести  щонайменше  аудит  другого  етапу.  Дата  набуття  чинності  сертифікатом  є однаковою  або  пізнішою  ніж  дата  рішення  щодо  повторної  сертифікації. Дата завершення дії ґрунтується на попередньому циклі сертифікації.

Орган з сертифікації систем менеджменту ухвалює рішення щодо повторної сертифікації, ґрунтуючись як на результатах повторного сертифікаційного аудита, так і на результатах аналізу системи протягом дії сертифікації та скарг, отриманих від користувачів сертифікації.